27 kwietnia 2017 roku o godz. 10.00 w auli Centrum Dydaktyczno-Administracyjnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej (ul. Terebelska 57-65) odbędzie się uroczystość otwarcia Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital

„Domowy Szpital” to innowacyjny projekt wpisujący się w plan rozwoju opieki długoterminowej i hospicyjnej bialskiego szpitala. Jest to inwestycja bardzo potrzebna w naszym regionie i na wskroś nowoczesna. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie zakresu i poprawa jakości usług medycznych świadczonych na rzecz osób starszych , schorowanych, często z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi oraz zwiększenia troski nad osobami wymagającymi stałej opieki. Placówka pragnie zaproponować takim pacjentom oraz ich rodzinom i opiekunom zupełnie nowatorskie podejście do opieki i leczenia.

Nazwa „Domowy Szpital” zawiera w sobie podwójną informację. Pacjenci, którzy znajdą się w pięknym budynku przy ulicy Spółdzielczej 5, odkryją tam iście domową atmosferę oraz fachową, wysokiej klasy opiekę szpitalną. Inni pacjenci, pozostając w swoich domach wśród najbliższych, będą mogli również liczyć na daleko idącą pomoc medyczną w wielu wymiarach opieki i leczenia. Placówka zapewni to im poprzez wizyty domowe lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz możliwość całodobowych konsultacji medycznych przez telefon oraz poprzez system teleopieki.

Postawienie „Domowego Szpitala” do dyspozycji pacjentów jest:

1. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na opiekę długoterminową i hospicyjną

2. Podniesieniem jakości życia ludzi przewlekle chorych i niepełnosprawnych

3. Poprawą jakości świadczonych usług medycznych oraz wzrostem ich dostępności

4. Poprawą konkurencyjności Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej na rynku usług medycznych Świadczenia medyczne będą finansowana w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej w ramach obecnie obowiązujących umów z NFZ.

W projekcie przewidziano:

  • hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci,
  • pielęgniarską opiekę w domu pacjenta
  • teleopiekę,
  • stacjonarną opiekę długoterminową w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Zespole Opieki Paliatywnej (ten zakres umiejscowiony jest w Białej Podlaskiej przy ul. Spółdzielczej 5)
  • poradnię medycyny paliatywnej
  • ośrodek wsparcia w postaci Dziennej Domowej Opieki Medycznej,
  • rehabilitację w domu pacjenta,
  • tlenoterapię domową.

„Domowy Szpital” przy ul. Spółdzielczej to 1 543,00 m2 powierzchni zabudowy projektowanej, 3 442,5 m2 powierzchni użytkowej, 14 563 m3 kubatury o wyjątkowej architekturze.

Źródło: szpital w Białej Podlaskiej

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Najnowsze wpisy

Znajdź pracę z Praca.pl

Oferty pochodzą z serwisu Praca.pl
Portal Praca.pl

Aktualności